Podejmujemy tematykę Zapewniania Jakości systemów IT jak i wspomagania procesów ich tworzenia i utrzymania za pomocą podejścia DevSecOps.


Aleksandra Tyszkiewicz, Sławek Kulikowski

Keynote Speakers

9:15 – 10:00

Decarbonization concept/ Embracing IIoT, AI/ML, Digital Twin and Virtual Reality technologies to achieve decarbonization.


Krzysztof Polewiak

10:30 – 11:15

Jak zapanować nad chmurą.

Mamy już subskrypcję, wiemy co chcemy tam umieścić… ale jak do tego podejść by za parę lat nie trzeba było wszystkiego ustawiać od początku, jak poradzić sobie z ciągle rosnącym środowiskiem, jak to wszystko zrobić bezpiecznie i jak też uniknąć zbędnych wydatków.


Michał Buczko

11:30 – 12:15

Od wymagań do produkcji, czyli jak poprowadzić testerów w wsparciu projektu.

Każdy projekt, zaczyna się od pomysłu właściciela, oczekiwania użytkownika lub po prostu wymagania, a celem całego “delivery process” jest dostarczenie jego implementacji na produkcję. Bardzo często skupiamy się na rolach inżyniera wymagań, analityka biznesowego czy programisty, jako osób które doprecyzowują i dostarczają te funkcjonalności lub project managera który koordynuje pracę całego zespołu. Jednak rola test menedżera jest zaprojektowanie i zarządzanie procesem testowania który nie tylko musi efektywnie wspierać projekt, ale też uzasadniać dodatkowe działania jak inwestycja w automatyzacje, regresje czy prezentacja wyników która często zmienia plan projektu czy kształt samej funkcjonalności. Na bazie doświadczeń z ponad 15 lat chciałbym pokazać jak zadbać o efektywna komunikacje i współpracę w zespole, jak utrzymać skupienie na najważniejszych aspektach testowania i wyników które powinno ono przynieść. Jak taki proces testowy zaprojektować, wdrożyć i monitorować dla wspólnego sukcesu całego produktu.


Tomasz Stachlewski

12:30 – 13:15

AWS x AI Czyli jak stworzyć własny klasyfikator zdjęć.

Sztuczna Inteligencja, a zwłaszcza Deep Learning to tematy, które rozpalają wyobraźnię wielu z nas. Jednocześnie są to zagadnienia, które często sprawiają wrażenie, że są nieosiągalne i zbyt trudne. Podczas tego LIVE’a przekonamy się, że rzeczywistość wcale nie musi być taka straszna i nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę obliczeniową, ułatwiają nie tylko zapoznanie się z tymi zagadnieniami, ale ich faktyczne wykorzystanie. Podczas tej godzinnej sesji wytrenujemy własną sieć neuronową (omg!) wykorzystując funkcjonalności chmury AWS. Tak wyszkoloną sztuczną inteligencję będziemy następnie wykorzystywać, aby odgadywała jakie obiekty znajdują się na zdjęciach, które będziemy jej pokazywać. Zatem obojętnie czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z chmurą, nowoczesnymi technologiami i AI, czy jesteś już ekspertem w tych obszarach, przyjdź i przekonaj się jak, sztuczna inteligencja stała się realnym i namacalnym narzędziem, które możesz wykorzystać również we własnych aplikacjach IT.


Wojciech Barczyński

14:15 – 15:00

Wprowadzenie do Policy-as-a-Code z Open Policy Agent.

W czasie prezentacji, zaprezentuje korzyści i wyzwania Open Policy Agent (OPA) oraz policy-as-a-code z dwóch perspektyw. Pierwsza to perspektywa dewelopera potrzebującego technologii do wspierania polik, rozszerzeń logiki oraz szerokiej konfiguracji. Druga, inżyniera pracującego z zasobami chmurowymi lub CloudNative. Zobaczymy jak Rego (język policy-as-a-code rozwijany w ramach OPA) może być wykorzystany do pilnowania dobrych praktyk w pracy z chmurą czy klastrem Kubernetesa.


Michał Krzyżanowski

15:15 – 16:00

Test – driven mocks – o testach kontraktowych z benefitami dla testów integracyjnych i e2e.


Jerzy Kopaczewski

16:15 – 17:00

Monitoring vs observability and why you need both.

Co musisz wiedzieć o observability i monitoringu aby twój zespół mógł skutecznie rozwijać i utrzymywać produkt.